התפתחות אישית עם פיזיקה משפחתית


כל אדם נולד עם כלים מחשבתיים מאד מדויקים, רמת ריכוז ומהירות התפתחות מחשבתית. כלים ומיומנויות אלו, מאפשרים לאדם לזהות, מהי מטרת ההתפתחות האישית והמקסימלית אליה נולד ולהתפתח בכיוונה. מטרה זו, משמשת כמצפן לחשיבה שלנו בכיוון נתיב ההתפתחות האישי והייחודי. על מנת, שנוכל להתפתח על פי הנתיב האישי והייחודי לנו עוד בשנות הילדות, נדרש לנו פרטנר ממשי, שישמש לנו כתומך. הפרטנר הטבעי לכל אדם בשנותיו הראשונות הוא ההורה שלו.

יחד עם זאת, לא כל אחד מאתנו, זכה לתמיכה מהסוג הזה בילדותו, אך אם קיים בו הדחף והשאיפה לגלות את דרכו האישית ולהתפתח בה, ניתנת לו הזדמנות שנייה בקשר הזוגי. למעשה, המתנה הנכספת עבור האדם, שרוצה לגלות את הייעוד שלו ולממש אותו, אינה מסתתרת בארצות רחוקות, או בתוך עצמו, אלא במפגש עם עוד אדם, עם הפרטנר שנועד עבורו.

למעשה האדם בעידן של היום, שרוצה להגיע לתחושה של סיפוק ומימוש, יכול לזכות בה בקשר עם הפרטנר שלו. דווקא עם הדמות המנוגדת לו שלעתים, הכי מורכב ליצור עמה קשר, היא שיכולה, במפגשים שגרתיים עמה, להעביר לנו את המידע ואת הכוח החיוניים לנו, שלא ניתן לקבלם בשום מקום או דרך אף אדם אחר.

ולשם כך, עלינו לסגל צורת חשיבה אחרת, חשיבה בשניים (בשונה מחשיבת יחיד) וליצור בעזרתה מבנה זוגי, שיש בו את כוח התמיכה להתפתחות בדרכנו.

---------------------------